Top 5 filmów, dzięki którym weźmiesz sprawy w swoje ręce!


Lifestyle / piątek, 7 lutego, 2020

Też macie tak, że inspirujące filmy pobudzają Was do działania? Ja zdecydowanie. Zwłaszcza, gdy myślę o czymś od dłuższego czasu, o czymś co chciałabym zrobić to wtedy taki film sprawia, że zabieram się do działania.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem typem osoby, która potrafi oglądać ulubione filmy, czy seriale nawet po kilka razy. Po prostu one nigdy mi się nie nudzą! Zawsze znajduje w nich coś nowego i inspirującego, a kiedy zaczęłam oglądać je dodatkowo po angielsku to już w ogóle! Zupełnie inny film! Też tak macie?

Przedstawiam Wam 5 wspaniałych filmów, które naprawdę mnie poruszyły. Po nich nie tylko ruszyłam do działania, ale też podeszłam na poważnie do tego co mam, czyli możliwości i zdrowia, a niestety w życiu nigdy nie wiadomo kiedy może nam czegoś zabraknąć. 

Joy

Kadr z filmu Joy

Wspaniały film oparty na autentycznej historii Joy Mangano, która nie mając nic stworzyła milionowe imperium, a wszystko to dzięki temu, że wynalazła cudownego mopa. Historia ta urzekła mnie między innymi dlatego, że jej bohaterką jest kobieta, która mimo trudności w życiu, zawalczyła o swoje marzenia, sięgnęła sama po swój sukces i go osiągnęła. Dodatkowo w bohaterkę wcieliła się wspaniała Jennifer Lawrence, która nie boi się odważnych ról.

Nietykalni

Kadr z filmu Nietykalni

To jest chyba najlepszy film jaki stworzyli francuzi! Zresztą sami się nim do tej pory chwalą. Widzieli go chyba wszyscy i to nie jeden raz! Ja napewno. Film bawi i wzrusza jednocześnie, nieważne czy oglądasz go po raz pierwszy, czy piąty, zawsze będziesz się śmiać i płakać tak samo jak za pierwszym razem. Opowiada on o przyjaźni sparaliżowanego mężczyzny z jego opiekunem, z przypadku, a przy tym zderzenie dwóch różnych światów, w których obaj się znajdują. Film oczywiście też jest oparty na prawdziwej historii.

W pogoni za szczęściem

Kadr z filmu W pogoni za szczęściem

Historia oparta na faktach z życia Chrisa Gardnera i drodze, jaką przeszedł stając się maklerem giełdowym. Nie mając nic osiągnął sukces, do którego doprowadził go jego wielki upór. Gdy stracił dosłownie wszystko, został mu syn i bezdomność nie poddał się tylko uparcie dążył do celu.

Sekretne życie Waltera Mitty

Kadr z filmu Sekretne życie Waltera Mitty

Ten film zdecydowanie nie jest na faktach, a może jest… Ile razy odtwarzaliście w głowie scenariusze, które nigdy się nie wydarzyły, które mogłyby się wydarzyć, gdybyście tylko mieli trochę więcej odwagi? No więc taki jest Walter Mitty, który tworzy w głowie różne scenariusze, mniej lub bardziej szalone, ale to wszystko. Aż w końcu nadarza się okazja, rzuca wszystko i zamiast tylko analizować zaczyna działać!

Aż do kości

Kadr z filmu Aż do kości

Dla mnie wstrząsający i uderzający film. Pokazuje co choroba robi z młodymi osobami, w tym przypadku chodzi o anoreksję. To straszne jak można samemu doprowadzić swoje ciało do wyniszczenia i choroby. Wydaje mi się, że w obecnych czasach warto go obejrzeć mimo tego, że bardzo dużo ludzi zwraca uwagę na zdrowe odżywianie. Należy pamiętać, że mamy takie choroby jak otyłość, czy anoreksja, ale nie wszystko jest takie zero-jedynkowe. Trzeba przy okazji zwracać uwagę, żeby nie popadać w skrajności, bo od zaburzeń odżywiania,  przetrenowania, myślenia więcej czy mniej wszystko się zaczyna. Trzeba przede wszystkim z rozsądkiem podchodzić do całości i wyłącznie z myślą o swoim zdrowiu.

Na dzisiaj to tyle, zachęcam Was do obejrzenia tych filmów, zwłaszcza jeśli już zdążyliście odpuścić Wasze postanowienia noworoczne. Wiadomo nic nie zmieni się z dnia na dzień, ale czasem wystarczy impuls żeby ruszyć do działania. Trzymam kciuki! Dajcie znać, czy oglądaliście i jakie są Wasze inspirujące filmy.

Sara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.